Co jste se na vyšetřeních nedozvěděli?

Ze všech vyšetření jsme se vám snažili poskytnout maximum možných individuálních výsledků a předat vám je v ten samý den. Jak je to ale s výsledky z odběru biologických vzorků a testu soustředění a paměti?

Bukální stěr

  • Výsledky budou k dispozici, až nabereme min. 300 účastníků. To by mělo být teoreticky do příštího léta. Následně musí být vzorky zanalyzovány. Předpokládáme tedy, že do 2 let budeme mailem poskytovat srovnání mikrobiálního složení slin jedince v rámci zkoumané skupiny, dozvíte se, jaké druhy bakterií máte v ústech a jak se lišíte nebo srovnáváte se svými vrstevníky ELSPAC.

Moč a krev

  • U těchto dvou vzorků budou vědci analyzovat markery stresu, imunitní markery zánětu, metabolity látek, které do našeho organismu vstupují z životního prostředí (kosmetika, plasty, nátěrové hmoty,…) nebo těžké kovy. Tyto analýzy se však prování nad celou vyšetřovanou populací a výsledky budou publikovány v odborných článcích.
  • O článcích vás budeme průběžně informovat na našem webu v sekci články, či Facebooku, případně i newsletteru.

Test kognice

  • Výsledky z testu zaměřeného na paměť  a koncentraci, budou k dispozici zhruba za rok, kdy bude vyšetřený dostatečný počet účastníků. Jak jse si vedli v rámci zkoumané skupiny v přesnosti a rychlosti v testu vás budeme informovat prostřednictvím emailu.