Brněnské dny pro zdraví - záznamy z přednášek

Zajímat se o své zdraví letos nabírá úplně jiného významu. I proto se s velkou radostí už po páté zúčastníme Brněnských dnů pro zdraví, v rámci kterých vystoupíme se dvěma přednáškami. Povíme vám o vývoji a změně střevního mikrobiomu a představíme výsledky ze studie ICARUS, která sledovala znečištění prostředí v Brně. 

Článek připravil: Eliška Hrežová
Vydáno: 30. 9. 2020

Maminka, dítě a jejich malí přátelé – bakterie

Mikrobiom patří k našim oblíbeným tématům už dlouho. Studie, která jeho vývoj bude zkoumat je momentálně v přípravě, nicméně o některých poznatcích vám poví Mgr. Petra Vídeňská, Ph.D. už na přednášce o změnách střevního mikrobiomu v období těhotenství a po porodu a jeho možném vlivu na lidské zdraví.  

Přijďte ve středu 23.9. 2020 v 15:30 do Knihovny Jiřího Mahena, Kobližná 4, Brno.

Záznam z přednášky je ke zhlédnutí zde:

 

Kvalita ovzduší 

Venkovní životní prostředí a zejména kvalitu ovzduší studuje RNDr. Ondřej Mikeš, Ph.D., který se zaměří na to, jak a proč se sleduje kvalita ovzduší. Současně se dozvíte o studii ICARUS, ve které vědci pomocí náramků, chytrých hodinek apod. sledovali znečištění prostředí v Brně v loňském roce. 

Přijďte ve středu 23.9. 2020 v 17:00 do Knihovny Jiřího Mahena, Kobližná 4, Brno.

 

Záznam z přednášky je ke zhlédnutí zde:

 

Bezpečnostní opatření proti šíření onemocnění COVID-19

Na místě budeme respektovat aktuální nařízení proti šíření onemocnění COVID-19 a o to samé prosíme vás. Pokud to epidemiologická situace nedovolí, je možné, že přednášky zrušíme nebo proběhnou online.