Co si sbalit do porodnice

Co si sbalit do porodnice

Přípravy na příchod potomka zaměstnají na plno nejedny nastávající rodiče. Když se termín porodu blíží, vyvstává na povrch další otázka. Co si s sebou sbalit do porodnice? Cokoliv, co vám navodí pocit pohody a bezpečí.

Článek připravil: Martina Kolomazníková
Vydáno: 13. 12. 2019

Porod je výzva, náročná a vyčerpávající někdy více, někdy méně, podobně jako vysokohorský výstup. Je vždy ale strhující, nádherná a přirozená, říká naše porodní asistentka Martina Kolomazníková. Spolu s ní a dalšími porodními asistentkami jsme dali dohromady několik tipů s odškrtávacím seznamem, který vás na odchod do porodnice připraví, a doufáme, že vám samotný průběh porodu pomůže usnadnit či zpříjemnit.

Něco na zub a rozhoupaný žaludek

Volte pohotovou energii v podobě hroznového cukru, čokolády či cokoliv, co vám dodá energii a vy se zároveň bude mít na co těšit (třeba ta hrozně dobrá a hrozně drahá čokoláda, kterou si běžně nekoupíte). Někdy bývá u porodu také nevolno. V tomto případě se může chlazená a vybublinkovaná coca cola skvěle hodit.

Někoho na povzbuzení

Koho byste vzaly s sebou na vysokohorský výstup? Odpověď na tuto otázku může být klíčem k výběru té pravé společnosti. Jestli to bude partner/ka, manžel, kamarád/ka, maminka či dula je čistě na vašem a jeho/jejím rozhodnutí. V některých porodnicích je také možnost rodit s porodní asistentkou, která vede předporodní kurzy, a zároveň tuto službu nabízí.

Něco na rozptýlení

Pokud vás zastihne překotný porod, pravděpodobně toho moc přečíst nestihnete. V případě, že vám ale odteče plodová voda a kontrakce jsou v nedohlednu, může být knížka nebo jiná zábava na několik hodin vaší dobrou společnicí.

Kdo je připraven…

Některé porodnice na svých stránkách nebo při návštěvě ambulance nabízí tiskopisy, které si můžete vyplnit v pohodlí a klidu domova. Nebudou vás pak zatěžovat při příjmu k porodu. Kromě dokumentů jsou na stránkách také doporučení a tipy, co si vzít s sebou. Spolu s naším seznam se vám můžou hodit!

Shrnuto, podtrženo

Každý porod je jedinečný a to, jak ve výsledku bude probíhat, máte do značné míry ve svých rukou. Sama nejlépe víte, které věci u sebe máte ráda, jestli je to spící maska na oči, špunty do uší nebo oblíbený polštář. Přejeme hodně štěstí a pro snadnější přípravu na cestu do porodnice a co možná nejhladší průběh porodu si stáhněte a vytiskněte seznam, se kterým na nic nezapomenete.

Chybí vám tam něco nebo naopak některé položky přebývají? Napište nám vaše zkušenosti!

Související články: