celspac.cz  |  6. 5. 2022, 11:36

Milá maminko, 
devět měsíců nosíte dítě ve svém lůně, nejméně dva roky v náručí a celý život ve svém srdci.  Buďte pyšné na to, co všechno zvládáte a co pro své dítě každý den děláte.
Za celý tým CELSPAC vám přejeme krásný Den matek! 

 

Dárek pro vás maminko

Ve spolupráci s Ondálkem, e-shopem s vybavením pro děti, jsme si pro vás připravili malý dárek v podobě slevy na nákup. Ať už si vyberete nový kočárek, autosedačku, postel do dětského pokojíčku nebo třeba tašku na všechny nezbytnosti, s kódem CELSPAC12 získáte 12% slevu na celý nákup. Stačí v košíku zaškrtnout políčko uplatnit slevový kód a zadat CELSPAC12. Sleva se nevztahuje na produkty označené hvězdičkou. 

Zase o krok dál

Do výzkumu The Next Generation se, stejně jako vy, zapojilo už téměř 2 300 maminek se svými dětmi. Každého vzorku pupečníkové krve a každé vyplněné otázky v mnohdy obsáhlých dotaznících si velmi vážíme. Děkujeme, že jste v tom s námi! I díky vám můžeme posouvat poznání o vývoji dítěte zase o krok dál.

I proto se snažíme naši studii neustále vylepšovat. A to i tam, kde to naše účastnice nevidí. Od tohoto týdne nám se zpracováním biologických vzorků od vás pomáhá pipetovací robot. Díky tomu zvyšujeme přesnost při zpracování pupečníkové i venózní krve nebo moči. Primární vzorek totiž vždy rozdělujeme na několik částí, takzvaných alikvotů, které následně skladujeme v mrazících boxech. A právě odtud putují do rukou našich vědců. Ti mohou díky těmto cenným vzorkům zjišťovat, jak životní styl, strava a další faktory ovlivňují to, jak vaše děťátko prospívá.

Děkujeme, že nás podporujete!

Novinky o studiích najdete vždy na našich webových stránkách nebo sociálních sítích.

Váš tým CELSPAC

PS: Pokud máte cokoliv na srdci, ať už ohledně studií nebo newsletteru, neváhejte nám napsat na info@celspac.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Twitter     Youtube