celspac.cz  |  31. 8. 2022, 9:35

Milá rodino (C)ELSPAC,

naše nejstarší studie, původní studie ELSPAC, letos slaví 30 let. Za tu dobu její účastníci strávili desítky hodin vyplňováním dotazníků a chozením na vyšetření. A také vyrostli. Z dětí se stali dospělí, kteří si plní své sny, pracují a zakládají své rodiny. Ani my jsme se nezastavili. Během let se rozrostl náš tým, z ELSPAC se stal CELSPAC a do rodiny jsme přibrali další studie. A právě i díky vám pokračujeme dál!

Pojďte s námi 30 let na společné cestě pořádně oslavit! A potkat se se všemi zapojenými rodinami, vědci i organizačním týmem.

Od pátku 9. do neděle 11. září se na vás budeme těšit na Výstavišti Brno v pavilonu A1 v rámci Festivalu vědy. Celá akce je pro vás zdarma. 

Na co se můžete těšit?

Jak je u nás zvykem, i na Festivalu vědy na Výstavišti Brno vás změříme od hlavy až k patě. Přijďte poměřit své síly, dozvědět se složení svého těla nebo prozkoumat, zda máte správnou klenbu nohy. Malí badatelé se mezitím mohou pod vedením laborantek zapojit do programu poznej svoji DNA a dozvědět se tak, co obnáší práce v laboratořích. 

A protože třicítka si bezpochyby zaslouží pořádnou oslavu, připravili jsme si pro vás na sobotu 10. září doprovodný program v sále rotundy při pavilonu A. Těšit se můžete na panelovou diskuzi s vědci, křest knihy a koncerty Pavla Čadka nebo Ondřeje Havelky a Melody Makers

 

Společně píšeme příběh jedné generace

Stovky tisíc dotazníků o životě a zdraví. Tisíce rodičů a dětí z jižní Moravy. A to nejcennější - jejich čas obětovaný vyplňování dotazníků. 

Projděte se historií unikátní studie, která nemá v Česku obdoby, v knize s názvem (C)ELSPAC: 30 let na cestě – Příběh jedné generace. A nahlédněte do budoucnosti, kterou si pro naše studie malujeme. Knihu společně s jejími kmotry Ondřejem Havelkou, Pavlem Čadkem a Alenou Antalovou pokřtíme v sobotu 10. září ve 14:20 v prostoru Rotundy při pavilonu A na brněnském výstavišti.  

Pokud byste chtěli vlastní výtisk knihy, zaregistrujte se prosím přes formulář na našich stránkách. 

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Twitter     Youtube