Studie DUST 

Studie CELSPAC: DUST je rozšiřující studií pro maminky s dětmi zapojené do studie The Next Generation.

V navazující studii se zaměříme na prach v domácím prostředí v rodinách s malými dětmi. Prozkoumáme jeho mikrobiologické složení a podíváme se i na jeho chemické znečištění, které je pro vědce stále velkou neznámou. Právě prach totiž podle vědců může mít vliv na zdraví dětí od narození do mladšího školního věku.

Budeme zkoumat

- Chemické znečištění a přítomnost mikroorganismů v prachu

- Zda chemické složení prachu ovlivňuje přítomnost mikroorganismů a naopak

- Jak složení prachu ovlivňují lidé v domácnosti, uklízení a další faktory

Zjistěte víc o svém domově

- Dostanete od nás informace o mikrobiologickém a chemickém složení prachu ve vaší domácnosti

- Zjistíte, jak jste na tom v porovnání s průměrem na jižní Moravě

- Předáme tipy, jak vnitřní prostředí ještě zlepšit a snížit znečištění

Vliv prachu na zdraví dětí

Vědci předpokládají, že prach může být příčinou vzniku alergií, astmatu a dalších respiračních problémů. A to především v období od narození do mladšího školního věku, kdy si děti hrají především na podlaze. Právě tam se prach i přes naši snahu usazuje nejvíce.

Jak účast ve studii probíhá? 

Účast ve studii zabere zhruba maximálně hodinu vašeho času, a to přímo ve vašem domově. V termínu, který vám bude vyhovovat a který si dopředu zarezervujete, vás navštíví odběrový technik a administrátorka studie.

Za vaší přítomnosti technik odebere vzorky domácího prachu, zjednodušeně řečeno na předem stanoveném místě (nejčastěji v obývacím pokoji či kuchyni) vyluxuje vysavačem se speciálním záchytným filtrem. Administrátorka studie s vámi projde informovaný souhlas, zodpoví všechny vaše dotazy a vyplní krátký dotazník.

Přihlaste se ještě dnes!

Klikněte na tlačítko a vyberte si termín z rezervačního kalendáře. V nabídce máme termíny od rána do pozdního odpoledne téměř po celé prázdniny. Studie DUST je určená pouze pro maminky zapojené do naší vlajkové studie The Next Generation.

Vytvořit rezervaci

Přečtěte si víc 

Více informací si můžeme přečíst v naší brožuře. Pokus se rozhodnete naší navazující studie zúčastnit, administrátorka studie s vámi vyplní informovaný souhlas.

Kontaktujte nás 

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit na e-mailové adrese info@celspac.cz. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy nebo pomůžeme s rezervací termínu. 

Pro další informace o vzorkování v den vaší rezervace, například nemůžete-li se na poslední chvíli zúčastnit, se prosím obraťte na jednu z našich administrátorek studie.

Mgr. Paula Marcineková                                 Bc. Lenka Kociánová
Tel: 774 394 868                                             Tel: 724 580 851

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info