celspac.cz  |  3. 11. 2020, 12:04

Studie duševních onemocnění pokračuje

Milí Young Adults, 

od června tohoto roku pokračujeme ve studii o vzniku duševních onemocnění a biologickém stárnutí Health Brain Age. Za zvýšených hygienických podmínek nepřestáváme ani v současné situaci a budeme rádi, když se přidáte taky!

Samozřejmě pochopíme, pokud budete chtít počkat na klidnější období. Magnetická rezonance je ale umístěna v samostatném úseku zdravotnického zařízení v budově CEITEC s vlastním vchodem a parkovacími místy. Můžete se tak vyhnout cestě MHD.

Přijděte s námi na kloub vzniku duševních onemocnění a odneste si vlastní skeny mozku!

Váš tým CELSPAC

Být stále mlád?

Recept na věčné mládí bohužel nemáme. Snažíme se ale porozumět biologickému stárnutí, které se týká všech našich orgánů. Během stárnutí dochází ke změnám a studie Health Brain Age se zaměřuje právě na změny ve struktuře mozku. Pomozte nám pochopit procesy stárnutí a náchylnost k duševním onemocněním.

Chci do tunelu
 

Připomeňte si VULDE

Před pár lety podobná studie proběhla. Jmenovala se VULDE. Zjistili jsme, že stres prožitý v těhotenství může přispívat ke vzniku deprese u dospělých potomků. Nyní uvidíte, jak se váš mozek změnil, pokud jste byli ve VULDE, a jaká je vaše náchylnost k dušením onemocněním vzhledem k biologickému věku.

Co je VULDE

Chcete přijet autem? Heslo: Jdu na studii Health Brain Age!

Pokud budete chtít přijet autem, doporučujeme zaparkovat na parkovišti CEITECu hned vedle budouvy. Vjezd je z ulice Studentská. U závory stačí zazvonit na zvonek a říct, že jedete na magnetickou rezonanci. 

Při příchodu vás potom poprosíme o dezinfekci rukou a po dobu vyšetření o nasazenou roušku.

 

Co vás čeká v Health Brain Age

Studie má tři části:

  • Odběr vzorků (krve a slin)
  • Vlastní vyšetření (snímání mozku, krevní tlak, antropometrie, spirometrie)
  • Vyplnění dotazníků

Vše probíhá ve vědeckém centru CEITEC MUNI v Univerzitním kampusu v Brně v Bohunicích. Termíny jsou vypsány vždy ve čtvrtek a v pátek ráno, a to i v současném omezeném režimu. Celé to zabere tři hodiny.

Proč říct ano

Pomůžete zjistit, jak je ovlivňováno zdraví mozku mladých dospělých. Odnesete si odměnu 1 000 Kč a CD s krátkým filmem zobrazující váš mozek. Pokud jste byli na skenování mozku před pěti lety, dostanete navíc další výsledky, které se týkají vašeho biologického věku.

Kořeny výzkumu

Studie mozku a náchylnosti k dušením onemocněním vede Klára Marečková, Ph.D., M.Sc. z výzkumného centra CEITEC MUNI ve spolupráci s CELSPAC. Podívejte se na video, ve kterém se přímo od Kláry dozvíte, kde má VULDE a Health Brain Age kořeny.

Vše na jednom místě

Všechny potřebné informace pro vstup do Health Brain Age najdete v tomto dokumentuPokud vám něco není jasné, pište na info@celspac.cz.

 

Přihlaste se!

Stačí, když si vyberete termín v našem rezervačním kalendáři. Vyšetřujeme vždy ve čtvrtek a v pátek.

Tak směle do toho, budeme se na vás těšit!

Děkujeme, že jste v tom s námi.

Váš tým CELSPAC

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Twitter     Youtube