Přijďte zjistit biologický věk vašeho mozku. Pomůžete nám s odhalením příčin vzniku duševních onemocnění.

celspac.cz  |  1. 6. 2020, 9:38

Pokračování skenování mozku je tady!

Milí Young Adults, 

nedávno jsme se s vámi osobně potkali na Fakultě sportovních studií. Víte co? Rádi bychom vás viděli znovu. Tentokrát se zaměříme na mozek a vznik duševních onemocnění. Od června chystáme pokračování skenování mozku, které jste před pěti lety už podstoupili. Doufáme, že dorazíte!

Být stále mlád?

Recept na věčné mládí bohužel nemáme. Snažíme se ale porozumět biologickému stárnutí, které se týká všech našich orgánů.  Během stárnutí dochází ke změnám a studie Health Brain Age se zaměřuje právě na změny ve struktuře mozku. Pomozte nám pochopit procesy stárnutí a náchylnost k duševním onemocněním.

Chci vědět víc
 

S námi opět do tunelu

Před pár lety podobná studie proběhla. Jmenovala se VULDE a v tunelu magnetické rezonance vám byl naskenován mozek. Zjistili jsme, že stres prožitý v těhotenství může přispívat ke vzniku deprese u dospělých potomků. Nyní uvidíte, jak se váš mozek změnil a jaká je vaše náchylnost k dušením onemocněním vzhledem k biologickému věku.

Připomeň si VULDE

Co vás v Health Brain Age čeká

 Studie má tři části:

  • Odběr vzorků (krve a slin)
  • Vlastní vyšetření (snímání mozku, krevní tlak, antropometrie, spirometrie)
  • Vyplnění dotazníků

Vše bude probíhat ve vědeckém centru CEITEC MUNI v Univerzitním kampusu v Brně v Bohunicích. Termíny budou vždy ve čtvrtek a v pátek už od června 2020. Celé to zabere tři hodiny.

Proč říct ano

Pomůžete zjistit, jak je ovlivňováno zdraví mozku mladých dospělých. Odnesete si odměnu 1 000 Kč, poukázky ve stejné hodnotě na vybraná brněnská sportoviště a CD s krátkým filmem zobrazující váš mozek. Ti, co se účastnili VULDE dostanou další výsledky, které se týkají biologického věku.

Jak výzkum vznikl

Studie mozku a náchylnosti k dušením onemocněním vede Klára Marečková, Ph.D., M.Sc. z výzkumného centra CEITEC MUNI ve spolupráci s CELSPAC. Podívejte se na video, ve kterém se přímo od Kláry dozvíte, kde má VULDE a Health Brain Age kořeny.

Na jednom místě

Všechny potřebné informace pro vstup do Health Brain Age najdete v tomto dokumentu. Pokud vám něco není jasné, napište nám.

 

Přihlaste se!

Stačí, když si vyberete termín v našem rezervačním kalendáři. Vyšetřujeme vždy ve čtvrtek a v pátek. 

Buďte v tom s námi!

Váš Tým CELSPAC

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Twitter     Youtube