Prozkoumejte nový web a biobanku, kde jsme nově přestěhovaní a spolu s námi i vaše vzorky.

celspac.cz  |  30. 3. 2021, 8:41

Třicítka na krku! Oslavy a velké stěhování

Milí přátelé, členové rodiny CELSPAC,

od posledního newsletteru uteklo půl roku jako voda a my jsme rádi, že vás opět můžeme touto cestou pozdravit. Za tu dobu jsme běh studií několikrát zastavili a úspěšně díky vám zase rozběhli. Celý náš tým, a tím myslíme i vás, se přestěhoval do biobanky, kde jsou nyní uloženy vaše biologické materiály. Napsali jsme pro vás několik článků, ale to nejdůležitější se odehrálo teprve před pár týdny!

Přesně před 30 lety totiž vstoupili do studie první účastníci, a proto letos a příští rok slaví kulaté narozeniny spolu se studií CELSPAC. 

Přejeme všem to nejlepší a doufáme, že to budeme moci příští rok společně oslavit!

Váš tým CELSPAC

HOT NEWS! Máme nový web

Přehlednější, modernější a ucelenější. To jsou vlastnosti, které byly pro nový web klíčové. Povedlo se nám to?

Najdete tam:

  • přehled aktuálních, ale i ukončených studií,
  • life style články a výsledky, které díky CELSPAC víme,
  • seznam odborných publikací CELSPAC,
  • historii studie a tým lidí, který o ni pečuje.
Omrknu to

Velké stěhování

Po necelých dvou letech od zahájení stavby jsme zkolaudovali biobanku, která slouží k uskladnění biologických materiálů a dat ze studií. Je tedy pravděpodobné, že vaše vzorky jsou pod zámkem právě tam!

Moc rádi bychom vám ji ukázali osobně. Aktuálně ale bude muset stačit virtuální foto prohlídka. Je úplně celá pod zemí a z venku ji poznáte pouze díky oválným světlíkům.

Slavte s námi

Na novém webu najdete záložku 30 let, kde se dozvíte vše o narozeninovém programu. Na podzim startuje online seriál s vědci, kteří zpracovávají data ze studie. Připravujeme také výroční knihu, kterou bychom rádi společně s vámi pokřtili na setkání v létě příštího roku. 

Budu slavit

Malý dárek

Nejraději bychom všem původním dětem ELSPAC popřáli osobně, ale to bychom ani za normálních okolností nezvládli. Rozhodli jsme se tak, každému poslat obálku s překvapením. Nezapomeňte si aktualizovat kontaktní údaje ve studiovém účtu (pokud ho máte) nebo nám napište na info@celspac.cz.

Změním adresu
 

Všechno nejlepší

Třicet let je pro studii úcty hodný věk a jen málo z nich na celém světě se může takovým věkem pyšnit. Napište nám, co byste studii popřáli ke kulatinám a do dalších let zkoumání. Rádi vaše příspěvky uveřejníme na virtuální zdi přání!

Chci popřát

Rozhovor, který si musíte přečíst

Doktorku Kláru Marečkovou už možná jako neurovědkyni znáte. Pokud ne a nebo ji chcete poznat blíž, neměl by vás minout tento rozhovor! Dozvíte se o výzkumu a vývoji mozku, proč je pro něj nepostradatelný dlouhodobý sběr dat nebo to, proč se vědkyně z Harvardu vrátila do Brna.  

Přečtu si

Vyšetřovny máme stále otevřené

Momentálně panují přísná opatření, ale i tak jsou naše studie stále účastníkům otevřené. Vyšetřujeme s použitím ochranných prostředků každý týden a rádi uvidíme všechny, kteří se ještě do navazujících studií nezapojili:

Těším se na vás!

Vyberu si termín

Poukázky proměňte v hodinky

Praktická připomínka na závěr!

Někteří z vás dostali na studiích poukázku na brněnská sportoviště. Pokud jste ji neměli nebo nemáte možnost využít, nezapomeňte, že její platnost lze o 2 roky prodloužit nabitím na čipové hodinky!

Chci hodinky

Děkujeme, že nás čtete. Děkujeme, že nás podporujete.

Váš tým CELSPAC

PS: Jestli máte něco na srdci, ať už kvůli studiím nebo newsletteru, neváhejte nám napsat na info@celspac.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Twitter     Youtube