celspac.cz  |  19. 12. 2023, 11:33

Milí přátelé a členové rodiny CELSPAC,

v období konce roku je čas zpomalit, ohlédnout se za uplynulými měsíci a vzpomenout si na vše krásné i těžké, co nám rok připravil. My jsme se loučili s úžasnými kolegyněmi, abychom za pár týdnů zase přivítali jejich krásné potomky, doplnili jsme tým o nové skvělé kolegyně a také o nové stroje! Rok nám uběhl až moc rychle, ale už se pomalu rozbíháme ke svým rodinám, protože co se nestihlo, to už musí počkat do ledna.
A kdo nemá chuť bilancovat, tajně slupne nějaké cukroví, může vymýšlet, jak letos dostane ten dvoumetrový vánoční stromeček do obyváku, nebo si dopředu přežehlit loňský vánoční papír. Je to jen na vás!
Děkujeme za vaši přízeň v roce 2023 a budeme se těšit v novém roce na shledanou!

Váš tým CELSPAC

Rozloučili jsme se s Young Adults

Studie CELSPAC Young Adults je ve finále. Během 4 let se jí zúčastnilo celkem 1 053 probandů. Práce ale rozhodně nekončí! Kromě výsledků, které jsme už byli schopni z dat vyčíst a také vám některé poskytnout, plánujeme do budoucna samozřejmě další výzkum získaných dat na různá témata. 

 

Na řadu přicházejí Rodiče

Srdečně zveme rodiče původních účastníků studie ELSPAC do naší nové studie CELSPAC: Rodiče. Během prvních týdnů v roce 2024 dokončíme přípravy a rozešleme pozvánky na vyšetření se všemi informacemi. Návštěva u nás zabere jedno dopoledne a výsledky pro vás budeme mít ihned!

Další generace se rozrůstá

Za rok 2023 se nám ve studii The Next Generation narodilo více než 790 dětí. Celkově už máme data od více než 3 190 dětí a pokračujeme dál. Do studie vstupují těhotné ženy od 25. tt, které se rozhodnou rodit ve FN Brno v Bohunicích nebo na Obilním trhu. Moc si všech vážíme!

O Další generaci
 

Mikrobiom u matek a dětí

Do nové studie CELSPAC: TNG 4MI vstupují matky od 12. tt prostřednictvím svých registrujících gynekologů na specializovaných pracovištích v Brně nebo prostřednictvím našich studiových asistentek ve FN Brno. Hlavním cílem je detailně zkoumat osídlování úst, střeva a kůže dítěte a matky důležitými mikroorganismy.

O TNG 4MI

ELSPAC data součástí webu CELSPAC

Převádíme starý web elspac.cz pod náš web CELSPAC i se všemi výsledky, grafy a informacemi. V novém roce si budete moci přehledněji prolistovat data, která jsme za více než 30 let získali. Přidáváme také anglickou verzi webu elspac pro všechny zahraniční zájemce z řad veřejnosti i odborníků.

PF 2024

Další informace najdete na našem webu www.celspac.cz.
V případě jakýchkoliv dotazů nám neváhejte napsat na info@celspac.cz.

Váš tým CELSPAC

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Twitter     Youtube