Brněnské dny pro zdraví – záznamy z přednášek

Zajímat se o své zdraví letos nabírá úplně jiného významu. I proto se s velkou radostí už po páté zúčastníme brněnských Dnů pro zdraví, v rámci kterých vystoupíme se dvěma přednáškami. Povíme vám o vývoji a změně střevního mikrobiomu a představíme výsledky ze studie Icarus, která sledovala znečištění prostředí v Brně. 

30. 9. 2020 Eliška Hrežová

Bez popisku

Maminka, dítě a jejich malí přátelé – bakterie

Mikrobiom patří k našim oblíbeným tématům už dlouho. Studie, která jeho vývoj bude zkoumat je momentálně v přípravě, nicméně o některých poznatcích vám poví Mgr. Petra Vídeňská, Ph.D. už na přednášce o změnách střevního mikrobiomu v období těhotenství a po porodu a jeho možném vlivu na lidské zdraví.  

Přijďte ve středu 23.9. 2020 v 15:30 do Knihovny Jiřího Mahena, Kobližná 4, Brno.

Záznam z přednášky je ke zhlédnutí zde:

Kvalita ovzduší

Venkovní životní prostředí a zejména kvalitu ovzduší studuje RNDr. Ondřej Mikeš, Ph.D., který se zaměří na to, jak a proč se sleduje kvalita ovzduší. Současně se dozvíte o studii ICARUS, ve které vědci pomocí náramků, chytrých hodinek apod. sledovali znečištění prostředí v Brně v loňském roce.

Přijďte ve středu 23.9. 2020 v 17:00 do Knihovny Jiřího Mahena, Kobližná 4, Brno.

Záznam z přednášky je ke zhlédnutí zde:

Bezpečnostní opatření proti šíření onemocnění COVID-19

Na místě budeme respektovat aktuální nařízení proti šíření onemocnění COVID-19 a o to samé prosíme vás. Pokud to epidemiologická situace nedovolí, je možné, že přednášky zrušíme nebo proběhnou online.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info