Jak zvládáte pracovní nároky? Vyplňte nový dotazník

Pracovní prostředí se nejen kvůli pandemii koronaviru rychle proměňuje. Stále více lidí pracuje z domova a schůzky se často přeměňují ve videokonference. Pracovních úkolů a nároků přesto stále přibývá. Jak zvládáte narůstající pracovní nároky? To společně s psychology z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity prozkoumáme v dotazníkovém šetření. 

8. 12. 2021 Aneta Sojková

Bez popisku

Právě přetížení z vysokých pracovních nároků je totiž vedle špatných vztahů na pracovišti jedním z hlavních faktorů zapříčiňujících pracovní stres. Češi se s ním potýkají až v 70 % případů. Vysoká míra stresu přitom výrazně ovlivňuje produktivitu. Zaměstnanci, kteří se potýkají s pracovním stresem, navíc při práci více chybují a jsou méně soustředění. I z toho důvodu je stres jednou z hlavních příčin pracovních úrazů. 

Proto považujeme za důležité se tématem zvládání pracovních nároků společně s odborníky z řad psychologů zabývat. Díky novým poznatkům můžeme poodhalit nové příčiny a důsledky pracovního stresu. Ale také se zabývat účinnými možnostmi prevence. 

 

Pro původní účastníky ELSPAC

- Pro původní účastníci studie ELSPAC, kteří se zároveň zúčastnili doplňující studie jako Young Adults nebo Health Brain Age.

Co od nás získáte? 

- Individuální i shrnující výsledky o tom, jaké faktory ovlivňují vaše pracovní nasazení

- Elektronickou poukázku do knihkupectví Dobrovský v hodnotě
   300 Kč

Z výsledků se dozvíte 

- Jak jste ohroženi syndromem vyhoření 

- Jaký je váš psychologický kapitál

- Jak se dokážete vyrovnat s překážkami a jakou sebedůvěru máte ve své schopnosti

Jak na to?

  • Dotazník na vás bude čekat ve vašem studiovém účtu.
  • Stačí se přihlásit do svého studiového účtu na adrese ucet.celspac.cz, vybrat na nástěnce dotazník Vaše práce. Systém vás vyzve k opětovnému přihlášení. Následně můžete dotazník vyplnit a uložit.
  • Nezabere to více než 20 minut. 

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info