Okurková sezóna není nic pro nás

Léto je často označováno jako období okurkové sezóny. Do měst se nahrnou davy turistů a jejich obyvatelé naopak spíš vyhledávají klid lesních chalup. U nás je ale opak pravdou. Pracujeme na přípravě hned několika studií, jejichž spuštění plánujeme na podzim.

18. 7. 2018 Eliška Hrežová

Bez popisku
Bez popisku

ICARUS

Ještě v létě proběhne výzkum ICARUS. Má zjistit, jak změny prostředí a klimatu ovlivňují zdraví a kvalitu života obyvatel evropských měst. Hledáme 100 Brňanů všech věkových kategorií, kteří se do studie chtějí zapojit. Více informací pro vás máme na samostatné stránce.

Bez popisku

POKRAČOVÁNÍ ELSPAC

Na podzim 2018 bychom rádi navázali na mnohaletou spolupráci s účastníky studie ELSPAC. Chceme zjistit, jaké chemické látky se dostávají do lidského těla a jaká chronická onemocnění mohou způsobovat. Všichni zúčastnění se dozví složení svého těla, v jaké jsou fyzické kondici nebo informace o své stravě. Proto hledáme 300 mladých dospělých, účastníků původní studie ELSPAC, případně jejich sourozenců a partnerů. Registrace bude otevřena v nejbližší době. 

Bez popisku

BRNĚNŠTÍ ŠKOLÁCI

Obdobné sledování proběhne i u školních dětí. 300 školáků bude osloveno prostřednictvím brněnských škol a spolu s jejich fyzickou aktivitou a kondicí budou sledovány také metabolity toxických látek v jejich moči. Ve vybraných školách bude měřena kontaminace vnitřního ovzduší a prachu.

Bez popisku

CELSPAC: TNG

Pro maminky zapojené do studie TNG chystáme projekt Lidský mikrobiom, který bude sledovat, jak mikroorganismy v prostředí a lidském těle působí na rozvoj imunity malých dětí. Pokud jste těhotná a plánujete rodit ve FN Brno Bohunice nebo Obilní trh, můžete se do studie stále zapojit. Napište nám na e-mail info@celspac.cz.

 

Těšíte se? My ano!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info