Maminky nejvíce u dětí trápí spánek a koliky

Mělo vaše dítě nějaké zdravotní problémy? Je něco, co vám na chování vašeho dítěte dělá starosti? I to jsou otázky, na které se v rámci studie The Next Generation ptáme. Z prvních popisných výsledků už víme, co maminkám dělá ohledně jejich dětí největší starosti v prvním roce života.

22. 7. 2020 Kateřina Laššo

Bez popisku

Článek připravily: Kateřina Laššo, Eliška Hrežová

Zanedlouho to budou tři roky, kdy naplno běží studie o faktorech ovlivňující růst a vývoj dítěte CELSPAC: The Next Generation. Studie je unikátním projektem Centra RECETOX Přírodovědecké fakulty MUNI a Fakultní nemocnice Brno. Díky času maminek a jejich trpělivému vyplňování on-line dotazníků, už máme mnoho důležitých informací. Vybrané z nich jsme zpracovali do přehledné infografiky. Ta se věnuje tomu, co maminky nejvíce v jednotlivých fázích vývoje novorozence, kojence a batolete trápí.

Dítě se v prvním roce života výrazně a rychle vyvíjí, a tak péče o něj nemusí být vždy procházka růžovou zahradou. Jaká úskalí maminky, resp. rodiče v tomto období čekají?

Je možné, že jsou u vás starosti ohledně dětí v prvním roce jejich života podobné. Určitě se ale brzy objeví úsměv, který je zkrátka k nezaplacení.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info