Velký zájem o nové studie

Velmi nás těší velký zájem o dvě nové studie CELSPAC: Rodiče a CELSPAC: TNG 4MI. Do obou se nám hlásí především účastníci a účastnice, kteří už s námi mají zkušenosti a rodiče původních účastníků studie ELSPAC vidíme obzvlášť rádi. Díky nim to před více než 30 lety všechno začalo.   

4. 4. 2024

Bez popisku

Úterý 19. 3. 2024 byl prvním oficiálním vyšetřovacím dnem pro rodiče původních účastníků studie ELSPAC v nové studii s názvem Rodiče (Parents). Stejně jako u mladých dospělých odebíráme biologický materiál a vyšetříme za jedno dopoledne jejich sílu stisku ruky, stabilitu kolenního kloubu, kvalitu chůze, kapacitu plic, hustotu kostí, poměr tuku a svalů v těle a také kognici.

Rodiče velmi zajímá, jak jsou na tom s hustotou kostí, které se ve věku 55+ mohou začít odvápňovat, a především pro tatínky je informace o počátku těchto změn někdy zcela nová. Maminky většinou na takové vyšetření preventivně docházejí na doporučení lékaře. Druhá v pořadí zájmu o výsledky bývá kognice, u které připravujeme podrobnější srovnání, abychom rodičům mohli lépe ukázat, jak si vedou.

Rychlý start nabrala i naše druhá novinka s názvem TNG 4MI určená těhotným ženám. Studie je odnoží již existující The Next Generation. Od 12. tt do prvního roku dítěte sledujeme osídlování úst, střeva a kůže dítěte a matky důležitými mikroorganismy. Z maminek se stávají výzkumnice, které odebírají vzorky zcela samostatně doma podle našich instrukcí a my si zmražené vzorky následně vyzvedáváme. Ceníme si všech účastnic, které se zapojily a ještě zapojí!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info