Co si sbalit do porodnice

Přípravy na příchod potomka zaměstnají na plno nejedny nastávající rodiče. Když se termín porodu blíží, vyvstává na povrch další otázka. Co si s sebou sbalit do porodnice? Cokoliv, co vám navodí pocit pohody a bezpečí.

13. 12. 2019 Martina Kolomazníková

Bez popisku

Porod je výzva, náročná a vyčerpávající někdy více, někdy méně, podobně jako vysokohorský výstup. Je vždy ale strhující, nádherná a přirozená, říká naše porodní asistentka Martina Kolomazníková. Spolu s ní a dalšími porodními asistentkami jsme dali dohromady několik tipů s odškrtávacím seznamem, který vás na odchod do porodnice připraví, a doufáme, že vám samotný průběh porodu pomůže usnadnit či zpříjemnit.

Něco na zub a rozhoupaný žaludek

Volte pohotovou energii v podobě hroznového cukru, čokolády či cokoliv, co vám dodá energii a vy se zároveň bude mít na co těšit (třeba ta hrozně dobrá a hrozně drahá čokoláda, kterou si běžně nekoupíte). Někdy bývá u porodu také nevolno. V tomto případě se může chlazená a vybublinkovaná coca cola skvěle hodit.

Někoho na povzbuzení

Koho byste vzaly s sebou na vysokohorský výstup? Odpověď na tuto otázku může být klíčem k výběru té pravé společnosti. Jestli to bude partner/ka, manžel, kamarád/ka, maminka či dula je čistě na vašem a jeho/jejím rozhodnutí. V některých porodnicích je také možnost rodit s porodní asistentkou, která vede předporodní kurzy, a zároveň tuto službu nabízí.

Něco na rozptýlení

Pokud vás zastihne překotný porod, pravděpodobně toho moc přečíst nestihnete. V případě, že vám ale odteče plodová voda a kontrakce jsou v nedohlednu, může být knížka nebo jiná zábava na několik hodin vaší dobrou společnicí.

Kdo je připraven…

Některé porodnice na svých stránkách nebo při návštěvě ambulance nabízí tiskopisy, které si můžete vyplnit v pohodlí a klidu domova. Nebudou vás pak zatěžovat při příjmu k porodu. Kromě dokumentů jsou na stránkách také doporučení a tipy, co si vzít s sebou. Spolu s naším seznam se vám můžou hodit!

Shrnuto, podtrženo

Každý porod je jedinečný a to, jak ve výsledku bude probíhat, máte do značné míry ve svých rukou. Sama nejlépe víte, které věci u sebe máte ráda, jestli je to spící maska na oči, špunty do uší nebo oblíbený polštář. Přejeme hodně štěstí a pro snadnější přípravu na cestu do porodnice a co možná nejhladší průběh porodu si stáhněte a vytiskněte seznam, se kterým na nic nezapomenete.

Chybí vám tam něco, nebo naopak některé položky přebývají? Napište nám své zkušenosti!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info